24 kwietnia 2017  4 min read

Jak w zajęty dzień wcisnąć przygotowanie własnych posiłków.

Chcąc odżywiać się właściwie, w posiłkach przygotowywanych przez siebie, ze znanych mi składników (przynajmniej w większości, kabanosa czy avocado sam sobie nie wytworzę :)), musiałem znaleźć czas i chęci.

Zacznę od tych drugich. Efekt motywuje. Jak się człowiek nabiega, ale biznes fajny stworzy i widzi efekty to od razu chce mu się biegać więcej. Jeśli więc, człowiek je lepiej (określone ilości, smaczne, wie co je) to mu się efekty pojawiają (spada lub pojawia się waga w zależności od celu, poprawiaja się lepsze wyniki krwi, wzmacnia się ciało np. po zerwaniu wiązadeł i uszkodzeniu łękotki jak to miało miejsce u mnie). Wiec chęci są jak są efekty. Nie masz efektu nie będzie chęci. Trzeba szukać efektu, będą chęci.

Mój dzień jest natkany, więc organizacja to podstawa. Uwaga niczego się nie chce jak człowiek niewyspany. Wiec i gotować się nie chce. Ja potrzebuje 7 godzin codziennie. To primo.

Secondo, proste i jasne przepisy. Np. 150gram bananów, 10 gram cynamonu, dwa jajka, 50 gram maki jaglanej. Do blendera. Na patelnie na olej kokosowy. 20 minut roboty. Jest takie danie:

Tercero, składniki zawsze musza być w domu. Jak ich nie ma człowiek łapie za zastępniki np. zamiast maki jaglanej łapie za pszenna. Zonk. Korzystam z aplikacji Bring do planowania zakupów. Rewelacja. Działa świetnie na Apple Watch:

Jak widzicie listy układam po sklepach, czyli jak jadę autem, wpadam do sklepu, bezmyślnie zgarniam listę (sprint po sklepie i do domu). Plus żona podrzuca w locie zakupy (wpadam do sklepu wysyłam apka notyfikacje do żony ze robię właśnie zakupy, ona dodaje online produkty). Nigdy nie wracam do sklepu, bo czegoś zapomniałem. Nie zapominam bo zegarek pamięta.

Dalej, rutyna ma sens – wpadasz do domu, po pracy, zabawa z dzieciakami, 21:00 ekipa śpi, ładujesz składniki i robisz danie na jutro. Smażysz. Dla siebie i partnera. Ładujesz do pojemników. Enjoy!

To kolejny post w locie. Tym razem na rowerze podczas cardio. Literówki …. No niestety.

Udanego weekendu

You may also like

You Tube - Arek Skuza
Twitter - Arek Skuza
LinkedIn - Arek Skuza
arekskuza.com
Design by VKNGS